Jak a proč se ze Spánku miminek stalo WellBabing?

Anna Ružičková
Nový rok přináší vždy spoustu nového, balancujeme za rokem prožitým a sníme o našich plánech do budoucna. A není tomu jinak ani u mě. A mě toho přichází do cesty a do hlavy stále tolik, že někdy nevím, kde mi ta hlava stojí. Ale je to také přesně to, co mě ubezpečuje o tom, že je moje cesta správná. Protože kdybych nevěděla co dělat, o čem vám psát, s čím vám pomoct, pak bych tady nebyla správně.

Největším krokem pro mě bylo udělat přímo skok v tomto projektu a změnit celý název, na který jste všichni byli zvyklí už téměř 2 roky. Ze Spánku miminek se tak stalo WellBabing! A já byla celý den z toho oznámení nervózní. Přeci jen je tento projekt moje miminko, o které pečuji už tak dlouho a dávám do něj všechno a kus svého srdce. A Spánek miminek byl skvělý název, který vystihoval to, že se zabývám spánkem maličkých dětí. Ale zároveň sebou nesl spoustu problémů, které se po nějaké době ukazovaly jako větší a větší. Jelikož spánek jako takový souvisí se spoustou dalších oblastí, které studuji a ve kterých se aktivně vzdělávám, už tento projekt není jen o spánku miminek. A to vše se promítlo do vzniku nového názvu.
Hlavními důvody, proč jsem už nechtěla být Spánek miminek bylo například to, že jsem nikdy nemohla získat českou webovou doménu (nebo mohla, ale za tolik peněz, že mě přešla chuť), a na té co existuje jsou informace o spánku dětí, které bych nikdy nevypustila do éteru, podporují spánkový trénink a je to prostě všechno špatně. Také si mě rodiče často pletli s jiným spánkovým účtem na Instagramu, který však dělá spánkový trénink, a s tím já nechci být spojována, a hlavně mi nebylo příjemné číst některé zprávy, které mi vlastně ani nepatřily. A asi tím nejvážnějším důvodem je, že jsem za poslední rok pracovala na svém jedinečném know-how, které jsem si chtěla ochránit. A to bych bohužel oficiálně jako Spánek miminek nikdy nemohla.

Naprosto chápu, že některým z vás více vyhovoval název Spánek miminek, že máte rádi české názvy. Ale věřím, že celou situaci pochopíte a hlavně uvidíte, že se nic nezmění na kvalitě služeb, které poskytuji, ba naopak!

WellBabing vzniklo od slova well-being. Když jsem přemýšlela nad názvem chystaného kurzu, chtěla jsem zahrnout vše, co bude obsahovat, což není pouze spánek. Celá má praxe vychází z hodnot well-being, i můj certifikační titul nese v sobě toto slovíčko. A to jsem chtěla zahrnout i do názvu celého tohoto mého miminka.

Světová zdravotnická organizace (WHO) wellbeing definuje jako „Stav životní pohody, v níž každý jedinec realizuje svůj vlastní potenciál, dokáže se vyrovnat s běžnými stresy života, dovede pracovat produktivně a užitečně a je schopen přispět k rozvoji své komunity.“ A to je něco, co chceme budovat od úplného začátku.

Proto WellBabing®.

Protože životní pohodu našich dětí začínáme budovat už v těhotenství, vlastně už pár měsíců před ním. A proto jsem se rozhodla vzdělávat na dalších úrovních, zvát do kurzu odborníky a přinášet vám i tady na blog a IG profil informace o přípravě na otěhotnění, těhotenství a porod, o péči v šestinedělí, o kojení, výživě, partnerských vztazích, výchově a samozřejmě o zdravém spánkovém základu. Samozřejmě jen v rámci mých kompetencí. Spánek zde bude stále číslo 1.

Na co se tento rok můžete těšit?
  • 1. 2. 2023 se otevřou brány nejrozsáhlejšího a jedinečného programu WellBabing 1.0
  • dostupné budou naprosto nové workshopy
  • dostupné budou e-booky ZDARMA
  • 1x týdně bude vycházet podcast, který si můžete hlídat a ovlivňovat témata na @wellbabing_podcast
  • 1x týdně se můžete těšit na newsletter s informacemi navíc
  • 1x týdně se také objeví nový článek zde na blogu
  • a mnoho dalšího...

Sledujte mě tady, na Instagramu nebo se zapojte do newsletteru a nikdy nepřijde o žádnou novinku! 

Program WellBabing 1.0

Vše na jednom místě, skvělá komunita a má podpora? Přesně to je program WellBabing 1.0! A vy už teď můžete být jeho součástí :)
Created with